انواع میکرو بلدینگ

فاکتورهای مؤثر بر قیمت میکروبلیدینگ و انواع آن

مقدمه

افراد زیادی هستند که ابروهای کم‌پُشتی دارند یا از نوعی عارضه‌های پوستی رنج می‌برند یا می‌خواهند لب‌های پررنگ‌تری داشته باشند. خب راستش راه‌های زیادی برای پرپشت کردن ابروها و پوشاندن عارضه‌های پوستی و بهبود رنگ لب‌ها وجود دارد. یکی از این راه‌ها که امروزه افراد زیادی در سراسر جهان برای زیباتر شدن به سراغش می‌روند، میکروبلیدینگ است؛ اما قیمت میکروبلیدینگ چقدر است؟ گران است یا ارزان؟ به مبلغی که قرار است پرداخت کنیم می‌ارزد یا نه؟

همین طور خوب است قبل از دریافت هر خدماتی، عوامل مؤثر بر تعیین قیمت آن را هم بدانیم. در این مقاله به این سؤال‌ها و بیش‌تر از این‌ها پاسخ می‌دهیم.

قبل از هر چیز، میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ یک روش آرایش نیمه دائمیست که به شما امکان  می‌دهد تا چهره‌ی  زیباتری داشته باشید. این روش اغلب برای هر شخص به شکلی خاص و متمایز انجام می‌شود؛ چرا که افراد چهره‌های متفاوتی دارند.

راه ‌و رسم انجام میکروبلیدینگ

این فرایند به‌کمک ابزاری بسیار دقیق و شبیه به قلم انجام می‌شود که یک تیغه‌ی شیب‌دار با 10 تا 12 سوزن کوچک در انتهایش دارد. این سوزن‌ها به پوست نفوذ نمی‌کنند بلکه سطح پوست را دقیقاً مثل بُریدگی پوست با کاغذ خراش می‌دهند.

این سوزن‌های بسیار ریز، رنگ‌دانه‌های درجه‌بندی شده را به‌صورت ضربه‌ای روی لایه‌ی اپیدرم پوست باقی می‌گذارند تا شکل تارهای طبیعی ابریا قسمتی از پوست و لب در بیایند. میکروبلیدینگ بر اساس قسمتی از بدن که کار روی آن انجام می‌شود، سختی و آسانی و قیمت خاص خودش را دارد که در ادامه دسته‌بندی این متد را بر اساس ناحیه‌ی انجام کار، ذکر کرده‌ایم:

انواع راه‌های زیباتر شدن با میکروبلیدینگ

 • میکروبلیدینگ ابرو: همان طور که می‌دانید ابروهای زیبا و خوش‌حالت در زیبایی افراد بسیار تاثیرگذارند و به چشم‌ها هم حالتی زیبا می‌دهند؛ اما بعضی افراد ابروهای کم‌پُشتی دارند یا قسمتی از ابروهای آن‌ها به هر دلیلی خالی شده است. میکروبلیدینگ به‌عنوان یک روش جدید در دنیای زیبایی، به‌صورتی بسیار طبیعی قسمت‌های خالی ابرو را به شکل ابروی واقعی بازسازی می‌کند.
 • میکروبلیدینگ صورت: میکروبلیدینگ به‌عنوان یکی از جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست هم شناخته می‌شود. در این روش با استفاده از قلم‌های مخصوص هزاران کانال میکروسکوپی(این کانال ها چه کاربردی دارند؟) روی صورت ایجاد می‌شوند.

میکروبلیدینگ صورت کاربردهای زیادی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به جوان‌سازی پوست صورت، پاک کردن تتوی ابرو یا قسمت‌های دیگر بدن، درمان اسکار و آکنه، تحریک رویش مو، درمان جای جوش و از بین بردن لک‌ها اشاره کرد.

 • میکروبلیدینگ لب: در این روش با قلم، جوهر و رنگ‌دانه‌ها به غشای میانی لب تزریق می‌شوند. روش کار به این صورت است که ابتدا میکروبلیدر برای فرد یک خط لب دائمی می‌کشد و سپس کل لب‌ در آن حدود رنگ‌آمیزی می‌شود.

قیمت میکرو بلیدینگ: هرچقدر پول بدی آش می‌خوری!

فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت میکروبلیدینگ تاثیرگذارند که ما در اینجا به چندتا از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • دستگاه میکروبلیدینگ

  دستگاه میکروبلیدینگ یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت است. دستگاه میکروبلیدینگ شبیه به یک قلم قابل‌کنترل است و سوزن‌هایی در سر آن وجود دارد که در کنار یکدیگر چیده شده‌اند. هر چه دستگاه کیفیت بهتری داشته باشد، میزان لرزش آن کم‌تر است و خراش‌های ظریف‌تری هم روی پوست ایجاد می‌کند و در نهایت هاشورها هم طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. مسلماً دستگاهای با کیفیت‌تر قیمت بیش‌تری دارند.

 • رنگ‌‌دانه‌ها

  رنگ‌دانه‌های استفاده شده در دستگاه عامل دیگری در تعیین کیفیت و همچنین قیمت میکروبلیدینگ لب، صورت و ابرو و… هستند. هرچه کیفیت رنگ بهتر باشد، ماندگاری آن روی پوست صورت هم بیش‌تر است.
  میکروبلیدینگ‌کار باید در انتخاب و خرید نوع رنگ بسیار دقیق عمل کند؛ چون امروزه رنگ‌های تقلبی در بازار به‌وفور یافت می‌شوند که این رنگ‌های تقلبی وقتی روی پوست‌های چرب استفاده می‌شوند، ماندگاری کمی دارند.

 • محل کلینیک

  محل کلینیک یا سالن زیبایی که شما به آن مراجعه می‌کنید هم بر قیمت میکروبلیدینگ تاثیر دارد؛ به‌عنوان مثال برای میکروبلیدینگ در مراکزی که در شمال تهران هستند باید پول بیش‌تری به نسبت مراکز جنوب تهران بپردازید.

 • مهارت میکروبلیدر
  عامل مؤثر بعدی در قیمت، مهارت میکروبلیدینگ‌کار یا میکروبلیدر است؛ میکروبلیدینگ‌کار هرچه مهارت بیش‌تری داشته باشد کیفیت کارش هم بهتر است و البته هزینه‌ای که باید بپردازید هم بیش‌تر می‌شود.
  واقعیت این است که برخی از میکروبلیدینگ‌کارها با استفاده از سی‌دی‌ها یا فیلم‌های آموزشی موجود در اینترنت این کار را فقط تئوری یاد گرفته‌ و شروع به فعالیت در این زمینه می‌کنند؛ اما برخی دیگر با مراجعه به مراکز آموزشی، این حرفه را از متخصصان ماهر در این زمینه به‌صورت تئوری و عملی فرا گرفته‌اند. طبیعتاً میکروبلیدینگ‌کاری که نزد متخصصان ماهر آموزش دیده، مهارت بیش‌تری دارد و کیفیت کار او هم بهتر است.
 • تاییدیه پزشک

  نکته‌ی مؤثر دیگر در قیمت میکروبلیدینگ، وجود تاییدیه‌ی پزشک در مرکزیست که به آن مراجعه می‌کنید. مراکزی که تاییدیه‌ی پزشک دارند، مراکز مطمئن‌تری به شمار می‌روند و با اینکه ممکن است کمی گران‌تر باشند، اما امکان انتقال بیماری در این مراکز بسیار کم‌تر است.

 • مدل‌های میکروبلیدینگ

  عامل مؤثر دیگر در قیمت میکروبلیدینگ صورت و به‌خصوص ابرو، مدل‌های مختلفیست که برای میکروبلیدینگ وجود دارد؛ به‌طور مثال برای ابرو مدل‌های مختلفی مانند میکروبلیدینگ حصیری، اسپورت، مینیاتوری، تینیجری، مویی، مورب، سه بعدی، هایلایت، کرکی، تاچ، مویی و فلت وجود دارد که در میان آن‌ها، میکروبلیدیگ مویی اگرچه ماندگاری کم‌تری دارد، قیمت آن از روش‌های دیگر بیش‌تر است. علت هم ظریف‌تر بودن و طبیعی‌تر بودن این نوع از میکروبلیدینگ و همچنین سخت‌تر بودن انجام آن است که به همین دلیل هم در کشورهای اروپایی طرفداران بیش‌تری دارد.

 • سوزن میکروبلیدینگ

  یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت میکروبلیدینگ نوع سوزن‌هاییست که در دستگاه میکروبلیدینگ استفاده می‌شوند. در روش میکروبلیدینگ، رنگ‌دانه‌ها توسط قلمی با سوزن‌های غیرالکتریکی در داخل پوست تزریق می‌شوند. سوزن‌های به‌کار‌رفته در دستگاه میکروبلیدینگ انواع مختلفی دارند؛ از جمله: اسلوپ، شیدینگ و u شکل. میکروبلیدینگ‌کار با توجه به نوع پوستی که شما دارید سوزن مناسب را انتخاب می‌کند.

قیمت میکروبلیدینگ در کف بازار

در کیلینیک‌های زیبایی معتبر می‌توانید با انواع خدمات میکروبلیدینگ به روش فیبروز، ریمو و ترمیم مواجه شوید تا مشکلات و نقص‌های صورتتان را اصلاح کنید. قیمت میکروبلیدینگ کلینیک‌های مختلف حدود یک‌میلیون تومان برای فیبروز و برای هر جلسه حدود 200 تا 300‌هزار تومان است. البته با توجه به نواسانات قیمتی برای اطلاع از قیمت دقیق، با ما تماس بگیرید.

میکروبلیدینگ یا تاتو؟ مساله این است!

میکروبلیدینگ برخلاف تاتو کردن ابرو، در لایه‌های عمیق پوست انجام نمی‌شود و بیش‌تر روی سطح پوست است. این اثر دائمی نیست و رنگ آن پس از 18 ماه از بین می‌رود. در روش میکروبلیدینگ هاشورهای ابرو بسیار طبیعی‌تر از تاتو به نظر می‌رسند. در این روش از سوزن‌های (تیغه) دستی استفاده می‌شود و هیچ وسیله‌ی الکتریکی در این تکنیک به کار نمی‌رود.

با میکروبلیدینگ برای چه مدت زیبا می‌مانیم؟

برای همیشه! اما در حقیقت ماندگاری میکرو بلیدینگ اصولا بین 12- 18 ماه است که به نوع پوست شما بستگی دارد. ماندگاری میکروبلیدیگ در افرادی که پوستشان کمی چرب‌تر است، حدود 12 ماه و در افرادی که پوست طبیعی دارند تا 18 ماه هم ماندگار است؛ یعنی، اگر شما پس از 18 ماه برای ترمیم میکروبلیدینگ مراجعه نکنید رنگ ابروهایتان محو می‌شود؛ اما جای نگرانی نیست. دوباره می‌توانید صورتتان را به دلخواه میکروبلیدینگ کنید.

سخن پایانی

میکروبلیدینگ یکی از روش‌هایی که می‌تواند به زیبایی و اعتماد به نفس کم‌رنگ شده‌ی ما رنگی تازه دهد و باعث شود احساس بهتری نسبت به خودمان داشته باشیم؛ اما فراموش نکنید که برای انتخاب یک مرکز یا آرایشگاه علاوه بر قیمت میکرو بلیدینگ، به نکاتی دیگر مانند تجربه و رعایت نکات بهداشتی دقت کنید. آیا شما تمایل به انجام میکروبلیدینگ دارید یا این کار را پیش از این انجام داده‌اید؟ به کدام مرکز مراجعه می‌کنید؟ به نظر شما علاوه بر نکاتی که اشاره شد چه عوامل دیگری بر هزینه‌ی میکرو بلیدینگ تاثیرگذار است؟ نظراتتان برای ما مهم است، پس آن‌ها را در کامنت‌ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. زیبا و سالم بمانید!

سؤالات متداول

آیا انجام میکروبلیدینگ دردناک است؟

چون در این روش با استفاده از پماد بی‌حسی پوستتان را بی‌حس می‌کنند قرار نیست دردی را تجربه کنید.  همچنین کل روند میکروبلیدینگ بسیار سریع انجام می‌شود. ممکن است کل پروسه حدود 50 دقیقه طول بکشد؛ اما پوست شما حتی برای زمان بیش‌تری بی حس باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *