میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن

 

میکروپیگمنتیشن و آرایش و اشکال بهانه‌ست
دقت بکنی نور شما در دل خانه‌ست|

معیارهای تازه ی زیبایی با میکروپیگمنتیشن

با قامت بلند تو سنجیده می شوند و با میکروپیگمنتیشن تثبیت!|

میکروپیگمنتیشن؛ راهی برای بی‌رحمانه زیباتر شدن!

 

مقدمه

خدمات میکروپیگمنتیشن که به آن آرایش دائمی نیز می‌گویند، برای افرادی که می‌خواهند بدون جراحی زیبایی، تغییراتی دائمی را در ظاهرشان ایجاد کنند، بسیار مناسب است. همه‌ی انسان‌ها زیبا هستند؛ اما گاهی ما دلمان می‌خواهد تغییراتی در ظاهر خودمان ایجاد کنیم تا بتوانیم ساده‌تر با خودمان آشتی کنیم. علاوه بر این گاهی در برخی حوادث ممکن است مشکلاتی برای پوست بخشی از ابرو پیش بیاید و ابرو دیگر رشد نکند یا ممکن است پوست لب دچار مشکلاتی شود؛ در چنین شرایطی هم میکروپیگمنتیشن مانند دو بازوی پرتوان به کمک ما می‌آید تا به داد ناتوانی‌های ما برسد.

در مقاله‌ی پیشِ‌رو راجع‌به این روش کم‌درد،کم‌خطر و پرکاربرد با هم گقتگو می‌کنیم.

ای بازوی پرتوان، آماده‌ی انقلاب شو!

میکروپیگمنتیشن روشی انقلابی مبتنی بر تزریق رنگدانه‌های معدنی هیپوآلرژنیک به پوست است که با استفاده از یک سوزن بسیار نازک-شل کنید! درد ندارد!- برای درمان ابرو‌ها، مژه‌ها، پلک‌ها و لب‌ها کاربرد دارد. اگرچه این روش به خالکوبی زیبایی هم معروف است، رنگدانه‌های استفاده شده در آن به نسبت تاتو، در عمق کمتری تزریق می‌شوند و ترکیبی متفاوت با جوهرهای تاتو دارند- دیدید گفتم درد نداره؟! عمق کم‌تر یعنی درد کم‌تر و خطر کم‌تر!

دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن هم با دستگاه‌های خالکوبی فرق دارند و از تکنیک‌های متفاوتی استفاده می‌کنند.

انجام خدمات میکروپیگمنتیشن برای تمام پوست‌های چرب، خشک، معمولی و مختلط، امکان‌پذیر است. اجرای این روش به یک دستگاه دیجیتال مخصوص و بیست سوزن با اندازه‌های متفاوت نیاز دارد تا رنگدانه‌ها را به‌طور موثری وارد پوست کنند و ماندگارتر شوند. نتیجه‌ی نهایی میکروپیگمنتیشن به شکل موهایی نقاشی شده روی پوست است که به طرز شگفت‌انگیزی طبیعی به نظر می‌رسند و اگر کسی به شما بگوید ابرویش طبیعی نیست، احتمالا تا انگشتتان را روی ابروی او نگذارید باور نخواهید کرد که آن زیرمیرها جوهر ریخته‌اند! بله! اینطور است! فقط کافیست کارتان را به یک کاردان بسپارید!

با موجِ این انقلاب همراه شوید اگر…

هر زن یا مردی می‌تواند از میکروپیگمنتیشن استفاده کند؛ حتی میکروپیگمنتیشن می‌تواند به‌عنوان یک راه‌حل برای برخی شرایط پزشکی مطرح شود؛ از جمله:

 • در شرایطی که فرد جراحی صورت انجام داده و نیاز به درمان تکمیلی دارد؛
 • برای جایگزینی ابروهایی که به‌علت افزایش سن یا بیماری‌های زمینه‌ای کم پشت شده‌اند؛
 • برای پوشاندن رنگ پریدگی پوست در افرادی که با بیماری ویتیلیگو درگیرند؛
 • به‌منظور بازسازی آرئول یا هاله‌ی اطراف نوک پستان پس از جراحی پلاستیک سینه، افزایش، کاهش حجم و همچنین بازسازی آن پس از ماستکتومی؛
 • به‌عنوان یک راه‌حل دائمی در شرایطی که فرد به مواد آرایشی سنتی و موقت آلرژی دارد.

علاوه بر درمان‌های پزشکی، استفاده از میکروپیگمنتیشن به دلایل کاملا‌ً شخصی نیز رواج دارد؛ برخی از این دلایل عبارتند از:

 • بی‌علاقگی به آرایش روزانه؛
 • تمایل به داشتن ابروها یا مژه‌هایی پرپشت‌تر؛
 • تمایل به داشتن لب‌هایی خوش‌رنگ‌تر یا پررنگ‌تر؛
 • پوشاندن زخم‌ها.

میکروپیگمنتیشن، اینجا، اونجا، همه جا!

خدمات میکروپیگمنتیشن انواع متفاوتی دارد و برای نقاط مختلف پوست صورت قابل استفاده‌ است. بر این اساس میکروپیگمنتیشن انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • میکروپیگمنتیشن ابرو: بازسازی ابرو با ظاهری بسیار طبیعی؛
 • میکروپیگمنتیشن بن مژه: حجم‌دهی به مژه‌های طبیعی با میکروپیگمنتیشن؛
 • میکروپیگمنتیشن لب‌: برجسته و پرنگ‌ کردن لب‌ها؛
 • روش‌های پیگمانتاسیون درمانی: آلوپسی، استتار اسکار، بازسازی سینه، استتار شکاف لب، تقویت رنگدانه‌ی پوست سر و… .

مزایای میکروپیگمنتیشن از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند!

اگر نمی‌دانید که میکروپیگمنتیشن آنچه مدنظرتان است را تامین می‌کند یا نه، لازم است مزایایی که این تکنولوژی دارد را به‌صورت جزئی‌تر بررسی کنید؛ به همین منظور در ادامه برخی از این ویژگی‌های مثبت را ذکر می‌کنیم:

 • افزایش زیبایی طبیعی: میکروپیگمنتیش کمک می‌کند تا شما به شکلی ظریف و طبیعی به اعضای صورتتان زیبایی ببخشید و جوانی را بار دیگر تجربه کنید؛ درست شبیه‌به یک چوب‌دستی جادویی!
 • بهبود سبک زندگی: میکروپیگمنتیشن علاوه بر افزایش اعتماد به نفس می‌تواند منجر به صرفه‌جویی در زمانی شود که صرف آرایش کردن و پاک کردن آرایش‌های موقتی می‌کنیم.
 • ماندگاری: رنگدانه‌های این روش ماندگاری زیادی دارند و در بدبینانه‌ترین حالت، حداقل 6 ماه و حداکثر 3 سال عمر می‌کنند.
 • ضدحساسیت و مناسب همگان: میکروپیگمنتیشن همچنین برای افرادی که به آرایش معمولی حساسیت دارند، افرادی که از لنزهای تماسی با چشمان حساس استفاده می‌کنند، افرادی که عینک دارند و ورزشکاران بسیار مناسب است.
 • ساده‌تر و کم هزینه‌تر از کاشت مو: خدمات میکروپیگمنتیشن پوست سر به‌علت بی‌نیازی میکروپیگمنتیشن به جراحی، در مقایسه با کاشت مو روشی کمتر تهاجمی محسوب می‌شود و در نتیجه، با درد و هزینه‌ی کمتری قابل انجام است.

جایی که اعتماد نیست، درنگ بیهوده است!

از آنجایی که خدمات میکروپیگمنتیشن با استفاده از سوزن انجام می‌شود، اگر سوزن‌ها به‌خوبی استریل نشده باشند یا حتی در صورت آلودگی رنگدانه‌ها، احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی، مراجعه‌کننده را تهدید می‌کند.

فراموش نکنید که سوزن‌های غیراستریل می‌توانند بیماری‌هایی مانند هپاتیت، HIV و عفونت‌های شدید را منتقل کنند؛ بنابراین اکیدا توصیه می‌کنیم که این کار را نزد یک متخصص زیبایی آموزش‌دیده و در مراکز زیبایی معتبر و دارای مجوز انجام دهید و از مراجعه به تاتوکاران غیرقانونی خودداری کنید.

یادتان باشد که ممکن است شما به رنگدانه‌هایی که در میکروپیگمنتیشن استفاده می‌شود، حساسیت داشته باشید؛ بنابراین مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید باید پیش از شروع کار، واکنش شما نسبت به رنگدانه‌ها را با کمک یک تست بسنجد.

جز به تدبیر پیر کار مکن…

نوشدارو پس از مرگ بیهوده است و پیشگیری بهتر از درمان؛ بنابراین تست آلرژی را پیش از انجام میکروپیگمنتیشن دست‌کم نگیرید. تست آلرژی به رنگدانه‌های میکروپیگمنتیشن به این صورت است که متخصص، قبل از شروع فرایند، مقدار کمی جوهر را از طریق خراشی کوچک در پشت گوش یا روی انگشتتان وارد بدن شما می‌کند تا واکنش شما نسبت به آن را بسنجد؛ سپس بر اساس واکنش بدن شما برای ادامه دادن یا ندادن کار تصمیم می‌گیرد.

نگذارید کار از کار بگذرد وقتی پرسیدن راه‌گشاست!

مراکز معتبر قبل از انجام  برای شما یک جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه ترتیب می‌دهند. در این جلسه، همه‌ی انتظارات و نگرانی‌هایتان را صادقانه بیان کنید. برخی از سؤالاتی که بهتر است در جلسه‌ی مشاوره بپرسید عبارتند از:

 • آیا من کاندیدای خوبی برای این روش هستم؟
 • آیا انتظارات من درباره‌ی این کار واقع‌بینانه است؟
 • آیا نیاز به بی‌حسی یا بیهوشی وجود دارد؟
 • این روش چه خطرات و عوارضی را می‌تواند به‌دنبال داشته باشد؟
 • دوره‌ی نقاهت چقدر طول می‌کشد؟
 • انجام دادن یا ندادن چه کارها و مراقبت‌هایی پیش و پس از پیگمنتیشن لازم است؟

علاوه بر این سؤالات حتما و بدون آنکه خجالت‌زده شوید از متخصص درخواست کنید تا مدارکش را به شما نشان دهد و از او بپرسید که در میکروپیگمنتیشن چقدر تجربه دارد. همچنین از او بخواهید تا عکس‌های قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن مشتریان دیگر را به شما نشان دهد.

سخن پایانی

خدمات میکروپیگمنتیشن به‌علت ماندگاری بالا و عوارض کم، در صورتی که توسط یک فرد ماهر و  اصولی انجام شود، با نتایج رضایت بخشی همراه خواهد بود که انتظارات شما را برآورده می‌کند. اگر شما هم تجربه‌ای از میکروپیگمنتیشن دارید، لطفا در کامنت‌ها تجربه‌ی خود را با ما در میان بگذارید و بگویید که آیا هنگام انجام این فرایند و پس از آن مشکل یا عوارضی درگیرتان کرد؟ همچنین اگر مدت زیادیست که این کار را انجام داده‌اید، تجربه‌ی خود را از ماندگاری این شیوه با ما در میان بگذارید.

اگر سؤال یا نگرانی درباره‌ی انجام میکروپیگمنتیشن دارید، ما با کمال میل در کامنت‌ها پاسخگوی شما خواهیم بود.

سؤالات متداول

 • آیا انجام یک مرحله میکروپیگمنتیشن کافیست؟

ممکن است برخی از دریافت کنندگان خدمات میکروپیگمنتیشن برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب به بیش از یک مرحله نیاز داشته باشند؛ پس قبل از استفاده از این روش، بررسی کنید که برای حل مشکلتان به چند مرحله نیاز دارید. علاوه بر این اگرچه رنگدانه‌ها ماندگاری زیادی دارند، در هر صورت در طول سال‌ها کمرنگ می‌شوند و لازم در آینده آن را دوباره تمدید کنید.

منابع:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *